Monday, April 4, 2016

Pinjaman Berkelompok kali ke-13

Assalamualaikum wbt dan Salam 1Malaysia,

Buat kali ke-13, Perpustakaan Anjung Ilmu telah membuat pinjaman berkelompok buat kali ke-13 daripada Perpustakaan Negara Malaysia. Pinjaman berkelompok ini bertujuan adalah untuk menyediakan kemudahan membaca dan seterusnya memupuk rasa minat kepada ilmu melalui membaca di kalangan orang ramai khususnya warga kerja JBPM...

Diharapkan dengan adanya aktiviti Pinjaman Berkelompok ini, lebih ramai warga kerja JBPM akan membuat pinjaman buku di perpustakaan...

Berikut adalah senarai buku-buku yang telah dipinjam daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk tempoh tiga bulan..

BIL TAJUK BUKU BARKOD
1 STRUCTURAL FIRE ENGINEERING – INVESTIGATION OF GURUN FIRE TEST 1000729826
2 KESELAMATAN BANGUNAN DAN KAWALAN KEBAKARAN 1001226582
3 PENGURUSAN MODUL LATIHAN PROFESIONAL 1000588957
4 MENJUARAI TRANSGORMASI 1000792532
5 BERUCAP DENGAN YAKIN 1001017385
6 PANDUAN PEMULA AUTOCAD 1001271980
7 PANDUAN PEMULA 3DS MAX 1001272049
8 PROTOKOL DALAM UCAPAN RASMI 1000796564
9 PANDUAN PRAKTIKAL PENGUCAPAN AWAM 1001025522
10 KAUNSELING DI TEMPAT KERJA 100608301
11 DARI MENARA KL 1000803389
12 HUTANG – SERONOK YANG MEMBAWA BENCANA (PENGURUSAN HUTANG PIUTANG DALAM ISLAM) 1001062351
13 MALAYSIA KAYA, RAKYAT MISKIN – RENCANA TENAGA, EKONOMI DAN PENDIDIKAN 1001343275
14 TEKNIK BERKESAN MENDIDIK ANAK 1000826813
15 MENGURUS REKOD PERKHIDMATAN KAUNSELING 1000705345
16 ASAS PEMBANGUNAN MODAL INSAN 1000576765
17 50 KAEDAH MENDIDIK ANAK CEMERLANG 1000743329
18 IBU BAPA BAIK, ANAK BAGAIMANA? 1001027308
19 KEPIMPINAN DALAM MENGURUS PERUBAHAN – DARI DIMENSI KEMANUSIAAN 1000372505
20 ESSAYS ON ISLAMIC MANAGEMENT & ORGANISATIONAL PERFOMANCE MEASUREMENTS 1000714406
21 MENANGANI MASALAH ANAK NAKAL – PESANAN UNTUK PARA IBU 1000312829
22 AMALAN ENGURUSAN SUMBER MANUSIA – MENGIKUT AL-QURAN DAN HADIS 1001244609
23 KARYA NAN INDAH UNTUK SEMUA – PANDUAN PENULISAN KREATIF 1000604553
24 ANALISIS WACANA – MAHATHIR MOHAMAD 1000397116
25 CORETAN PEMBICARA GEMILANG 1000844064
26 MELAKAR SYURGAWI IDAMAN – TIP MEMBINA KELUARGA YANG BAHAGIA DAN CEMERLANG 100186479
27 100 PESANAN TERAKHIR RASULULLAH 1000792581
28 MEMAHAMI CARA SUAMI MEMULIAKAN ISTERI – TIP CEMERLANG UNTUK SUAMI 1000840777
29 NAMA ANAK SEBENTUK DOA – MENGANDUNGI LEBIH 1000 NAMA INDAH DAN BERMAKNA 1001252077
30 ASMAUL HUSNA – KENALI 99 NAMA ALLAH 1001281385
31 PERANG-PERANG 4 KHALIFAH 1001306351
32 STRATEGIC MANAGEMENT DEVELOPMENT IN MALAYSIA 1000648585
33 SIRI ENSIKLOPEDIA ALAM AKHIRAT – MISTERI DAHSYATNYA NERAKA 1000840760
34 PERSAINGAN HIPERKOMPETITIF – BERSAING DALAM PERSEKITARAN SANGAT DINAMIK 1000770319
35 DOA AJARAN RASUL – HIMPUNAN DOA-DOA YANG DIPETIK DARIPADA HADIS MUHAMMAD 1001140138
36 DOSA-DOSA SUAMI YANG PALING DIBENCI ALLAH S.W.T 1001260610
37 SIKAP ISTERI PADA SUAMI YANG PERLU DIHINDARI SEJAK MALAM PERTAMA 1000840699
38 PINTU TAUBAT MASIH TERBUKA LUAS 1000769059
39 SIKAP ISTERI YANG BOLEH MEROSAKKAN KEHARMONIAN RUMAHTANGGA 1001260651
40 SOAL JAWAB REMEH-TEMEH TENTANG NIKAH KAHWIN TAPI ANDA MALU BERTANYA 1001073955
41 FEQAH UNTUK MUSAFIR – SEMBAHYANG JAMAK QASAR 1001289560
42 SURAT-SURAT RASULULLAH S.A.W KEPADA PARA RAJA & PANGLIMA PERANG 1001350817
43 AKIBAT BURUK APABILA SESEORANG MEREMEHKAN SOLAT TAHAJJUD 1001262093
44 KUASA ZIKIR ALLAH – 24 JAM HIDUP BAHAGIA 1001260503
45 MENGENAL ALLAH – SUATU KAJIAN AJARAN TASAWUF 1001070002
46 BAGAIMANA WAJAHKU DI PADANG MAHSYAR NANTI? 1000782618
47 DAHSYATNYA DOA ANAK YATIM – MENGUNGKAP RAHSIA KEBERKATAN MEMELIHARA ANAK YATIM 1000800977
48 PEMIKIRAN POSITIF CARA ISLAM – JALAN HIDUP BAHAGIA, TENANG DAN YAKIN 1000749123
49 100 JALAN SYURGA – AMALAN-AMALAN YANG MEMBAWA KE SYURGA 1001276787
50 KEAJAIBAN DOA & REDA IBU 1000825958
51 PANGGILAN TERAKHIR DARI ALLAH S.W.T 1001233186
52 46 TIPS MENJADI MANUSIA BAHAGIA – JALAN MENUJU KEBAHAGIAAN SEJATI & RAHSIA PENCAPAIANNYA 1001027555
53 SOLAT SUNAT – KAITANNYA DENGAN KEPERLUAN MASA KINI 1001033791
54 KEWAJIPAN MEMAHAMKAN RUKUN ISLAM TENTANG ISLAM 1000740486
55 50 AMALAN MENEMPAH TIKER KE SYURGA 1001260588
56 BELAJAR DARI PARA WALI WAN JI WAN HUSIN 1001145735
57 WOOD PALLET PROJECTS – COOL AND EASY TO MAKE PROJECTS FOR THE HOME AND GARDEN 1001251840
58 BOY CRAFT 1001220084
59 WHY ? - TUBUH KITA 1000778785
60 WHY? - BINTANG DAN BURUJ 1000778791
61 WHY? - PENCIPTAAN DAN PENEMUAN 1000778778
62 WHY? - HAIWAN 1000778814
63 WHY? - KOMPUTER 1000778803
64 WHY? - TUMBUH-TUMBUHAN 1000778940
65 WHY? - ROBOT 1000778796
66 DORA EXPLORER – MAGICAL JOURNEYS 1000828795
67 MELUKIS WATAK WIRAWATI 1001331742
68 MELUKIS WATAK FEMININ 1001331701
69 MELUKIS WATAK SEMI KARTUN 1001331691
70 SI LEBAH SAHABAT YANG SEJATI 1000590347
71 SI ANAK AYAM YANG INSAF 1000590365
72 NASIB SANG LEMBU BERTUAH 1001259053
73 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 1 - BUKU 5 1000785111
74 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR –TAHAP 1 - BUKU 6 1000785117
75 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 1 - BUKU 1 1000785123
76 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 1 - BUKU 3 1000785100
77 BALQIS MAHU GAUN 1001344497
78 BALASAN SI GAJAH PEMBULI 1001259060
79 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 2 - BUKU 1 1000785094
80 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 2 - BUKU 5 1000785069
81 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 2 - BUKU 4 1000785075
82 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 1 - BUKU 4 1000785105
83 SIRI MULA MEMBACA – DENGAN KAMUS BERGAMBAR – TAHAP 2 - BUKU 3 1000785081
84 CREATIVE CREATURES – MAKE AND DO CRAFTY CREATURES FOR KIDS 1000854564
85 A BOOK OF BABIES 1001174532
86 STEP BY STEP – 50 RECYCLED CRAFTS FOR KIDS 1000165084
87 LITTLE RED RIDING HOOD 1001217647
88 MONSTERS IN THE BATHROOM 1000838960
89 IKUT SELERA BINASA 1001137668
90 SI TAMAK SELALU RUGI 1000750388
91 AKAN TIBA MASANYA 1001137666
92 HAFIZUL VS HUSNA 1001161958
93 SI CEMPAKA TELUR DAN POKOK KAPAL TERBANG 1000544010
94 SI TERUNG DAN SENDUDUK PUTIH 1000544021
95 SI AKAR SOM DAN JARUM TUJUH BILAH 1000544046
96 SI PEGAGA DAN BUAH NAGA 1000544033
97 USAH BERASA MEGAH 1001137303
98 TIDAK RUGI BERKONGSI 1001137662
99 RAPUNZEL 1000625766
100 AWAS! LABAH-LABAH 1000688326
101 SYUKURI APA YANG ADA 1001137674
102 LANDAK DAN TIKUS YANG CERDIK 1000625417
103 TOGETHER AT HEART 1000841495
104 SERIGALA YANG LICIK 1000625445
105 FANTASI PIP 2 – JOHANNA, CUTI SEKOLAH DAN KELIP-KELIP 1001276470
106 SAHABAT SAINS – KEAJAIBAN PANTAI LUMPUR 1001243074
107 FINGER PUPPET – FUN 1000162943
108 MISI 10A – FINALE 1001257638
109 VERMIN MERAJALELA – TAJUK : SERANGGA 1001258003
110 ORGANISASI RAHSIA SEKOLAH 1000568508
111 LILI LULU LALA 1001231188
112 KECEMPRENG MAN 1001077667
113 CRAZY LOGY – 1 1001203015
114 KOMIK M – TAKAZA – 2 1001231177
115 KUASAI SENI MENABUNG 1001222620
116 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA 1001254487
117 DRAMA TIK.... TIK 1001315012
118 BULI 1000582864
119 YOUNG AISYAH – SAYANG AYAH 1001257642
120 WHO? J.K ROWLING 1001254063
121 MENYELONGKAR MISTERI AFRIKA 1001222661
122 RAJA ULAT JILID 2 1000826748
123 CERITA DONGENG SEPANJANG ZAMAN 1001235924
124 YAKIN BOLEH 1001198871
125 HAI KELAS! 1000582217
126 ORANG KUAT 1000838864
127 UNPREDICTABLE LOVE 1000826787
128 ANGEL BOY 1000568499
129 BULI 1001104578
130 KOMIK M- BUMPER 100243328
131 SUPER SAFEE – DALAM DILEMA – JALAN MANA YANG PERLU DIPILIH? 1001206902
132 KITA KAN KAWAN – 1 1000855874
133 SHOOTZ! AKU MAHU MENANG! 1001257486
134 JIRAN, OH JIRAN... MUSLIM' SHOW 1001257655
135 SUPER SAFEE – LANGKAH BARU 1001282414
136 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA – JILID 4 1001254614
137 DONGENG HAIWAN 1001195116
138 LAWAK KAMPUS JILID 17 1001162962
139 BURUNG MURAI YANG BAIK HATI 1000543219
140 PADAH TIDAK BERLAKU JUJUR 1000543231
141 HIDUP BERSATU PADU 1000543225
142 PERMUSUHAN ANTARA SANG BERUANG DENGAN SANG LANDAK 1000543261
143 SUNGAI BERACUN 1000267860
144 PAK ALI YANG JUJUR 1001133771
145 KOMIK SAYANG MUSLIM – SPECIAL RAMADAN 1001251535
146 ISABELLA & THE GANG 1000795621
147 ANA SOLEHAH – TEMUI ANA FACEBOOK 1000798907
148 KOMIK EORI – VOLUME 2 1000769189
149 KOMIK EORI – VOLUME 3 1000769188
150 DIARI ANNA AISYA – 1 1001195139
151 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA – JILID 7 1001254496
152 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA – JILID 2 1001253919
153 SELAMAT PAGI CIKGU! - DIDIK 01 1001258301
154 KOLEKSI CERITA RIANG RIA 1001235895
155 PESAN NABI 1001288558
156 CHIKI & CHUCKY 1001162949
157 AMYLEA PENCINTA ANAK PATUNG 1000801478
158 MAID MAIDEN 1001203064
159 KITA KAN KAWAN -1 1001283723
160 CHO CO CHA CHA STREET 1001127730
161 DEAR YAYAH – LOMPAT ASRAMA 1000830572
162 AKU, KAU DAN IBU 1000842941
163 AKU, KAU DAN CINTA 1000774321
164 HARI INI TIDAK AKAN DILUPAKAN – BAHAGIAN 1 1001239294
165 NASIHAT NABI KITA 1001325689
166 DIARI ANNA AISYA – SAYANG AISYA SAYANG 1001326220
167 ANJING MALANG MEMBALAS BUDI 1000637082
168 SI MONYET DENGAN RANTAI MUTIARA 1000609726
169 KISAH SANG SERIGALA DENGAN SANG LANDAK 1000552398
170 DUIT RAYA DARI SYURGA 1000801472
171 FESYENISTA MELANGKAH PENUH GAYA 1001244996
172 KOMPLOT JELMAAN MUTAN 1001257995
173 PADA SUATU HARI – 2 1001198626
174 PADA TIGA SUKU HARI 1001288563
175 MOO LIKE A COW 1000597912
176 CO CO CHA CHA STREET 1001127727
177 LILI LULU LALA 1000610954
178 TENAGA LUAR BIASA 1000826741
179 DUNIA AKTIVITI DIDI 1000549971
180 SENI DAN KRAF BERSAMA KAK EMILIA – KARTUN DINOSOUR 1000850929
181 MISI MENYELAMATKAN PUAN AINON 1000801399
182 DEAR YAYAH – LOMPAT ASRAMA 1000830571
183 RAJA BERUANG BULAN – JILID 2 1000826759
184 UJI MINDA – BERSAMA ANA MUSLIM – 2 1000798955
185 SEKOLAH KAMPUNG? 1001161414
186 MINDA POSITIF SUMBER KECEMERLANGAN DIRI – MINDA NEGATIF MENGHALANG KECEMERLANGAN 1001244973
187 20 PROJEK INSPIRASI REMAJA BERVISI 1001244925
188 SI PENYELAMAT ANAK PATUNG 1000793597
189 MENGGAPAI BINTANG – TOPIK : PERSAHABATAN 1001320028
190 MEMUPUK KECEKAPAN KEWANGAN 1001320037
191 AWAS, TAHI BINTANG TERHEMPAS! 1001222566
192 HANTU BERCERITA : CERITA HANTU 1001222574
193 AKU MAHU CARI KEBERANIAN 1001293105
194 GELORA DI HATI ANA 1001217422
195 BEDAH DAH POPULAR 1001326160
196 AKU MAHU TEMAN TAPI MESRA 10008013169
197 KOMPILASI CERPEN PELANGI 1001315936
198 MR RIGHT BERKOPIAH 1001343621
199 BILA NYSRAH KATA TAK MAHU 1001101431
200 KIDUNG SELAWAT ZAKI DAN ZULFA 1000661742
201 CINTAKU HANYA KAMU 1000790037
202 IMPIAN KASIH 1001156130
203 BUKAN MILIKKU JADI MILIKKU 1001315856
204 BENCI ITU RINDU 1001177693
205 KEMILAU KARYA KASIH 1000799529
206 MAMA KEKASIH HATI 1000580244
207 LAMARAN UNTUK TEMAN HATI 1001260273
208 AWAK PENGANTIN SAYA! 100160180
209 DIA KEKASIH HATI 1001342729
210 MENUNGGU CINTA TUHAN 1001131089
211 HANYA ADA KAMU 1000555058
212 DOA BUAT SUAMIKU 1000628700
213 OH... DIA RUPANYA 1001173576
214 TIADA YANG KEDUA 1001111730
215 HADIRNYA CINTA 1000758200
216 JANGAN JAUHI AKU 1001315660
217 BALADA PEREMPUAN BERDOSA 1000356370
218 RINDU BELUM BERHENTI 1000628428
219 AWEKKU KEMBAR 1001265238
220 CINTA SEINDAH MADAH 1001064593
221 JIWA MERINDU 1001154484
222 SAKSI CINTA 1000628289
223 RINDU SEMALAM 1001142385
224 WAJAH SEIRAS CINTA 1000797728
225 D'MANAGER 1000546472
226 DATANG DENGAN INDAH 1000531731
227 AMAR FARISH 1001285377
228 JANJIKU BERSAMAMU 1001155866
229 NAMA AKU N 1001088495
230 KAU KEKASIHKU 1000386397
231 SETEGUH CINTA 1001100607
232 BUKAN SERAPUH DAUN MAPLE 1001280840
233 MAHLIGAI IMPIAN 1001088697
234 TARANTULA 1001315802
235 DULU BENCI SEKARANG SUKA 1001288251
236 SEHARUM KEMBOJA 1001051028
237 TAKDIR FITRAH TERINDAH 1000559291
238 RAHSIA HATI SOFIA 1001093375
239 BAHANG SELATAN 1000565436
240 BONEKA 1000164117
241 SYAIR CINTA 1001152590
242 SUAMIKU TAK ROMANTIK TAPI AUTISTIK 1000806178
243 KEJORAKU BERSATU 10006312995
244 SANDARAN HATI 1001049407
245 BOHEMIAN 1001073895
246 ABANG KHAI TOMBOI 1000556870
247 GERHANA HATI LARA 1001100151
248 DI HUJUNG RANTING 101113004
249 DUKA TUAN BERTAKHTA 1000775169
250 BERJUTA WARNA PELANGI 1000797811
251 SEHARUM BUNGA RAMPAI 1000531751
252 ODISI BULAN BIRU 1001102074
253 ROCKESTRA CINTA MAT MINAH 1001256405
254 SEINDAH MEMORI 1000729609
255 SETELAH CINTA ITU PERGI 1001260202
256 RINDU CINTAKU 1001065859
257 CINTA TANPA NOKTAH 1001260445
258 AKANKAH BAHAGIA ITU MILIK KITA? 1001278400
259 DINDA CINTA KANDA 1001177931
260 KEMBARA RINDU DI SAKURA 1001080631
261 PROTECT THE BOSS 1000856251
262 KALIMAH CINTAMU 1000622902
263 JANJI KITA 1001155973
264 KAU UNTUKKU 1000644362
265 SIAPAKAH DIHATIKU 1000583116
266 SETIA MENANTI 1000708558
267 TIADA DUKA 1000799504
268 SAYANGKU CIK TIRAMISU 1001260301
269 AWANG VAMPIRO 1001103905
270 LAZUARDI 1000841089
271 SEWANGI CINTA ANGGERIK 1001260192
272 MENCARI ABADI 1001155026
273 MANISNYA CINTA 1000613879

Sekian, terima kasih..

No comments:

Post a Comment

Terima kasih di atas komen / cadangan anda...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...