MAKLUMAN PENTING!! Sila maklum pada kami sekiranya anda telah bertukar ke mana-mana tempat pertukaran bagi pengemaskinian data ahli anda. Kerjasama anda amat dihargai. Terima kasih.

Thursday, December 31, 2015

Senarai buku pinjaman berkelompok kali ke-12



Assalamualaikum wbt,
Salam Jabatan Bomba Dan Penyelamat Malaysia,

Sukacita dimaklumkan Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi telah membuat pinjaman berkelompok daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk kali ke-16. Pinjaman berkelompok ini bertujuan untuk menyediakan kemudahan membaca dan seterusnya memupuk minat kepada ilmu melalui membaca di kalangan orang ramai khususnya warga JBPM.

Berikut adalah disertakan senarai buku-buku yang telah dipinjam daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk tempoh tiga bulan.

Diharapkan dengan adanya aktiviti pinjaman berkelompok ini lebih ramai kakitangan JBPM akan membuat pinjaman di perpustakaan.

Sekian, terima kasih.

Jamilah Binti Sailillah
(Ketua Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi)

Senarai Buku

BIL TAJUK BUKU BARKOD
1 SOAL JAWAB UNDANG-UNDANG KONTRAK 1000288264
2 ISU-ISU ALAM SEKITAR DAN KELESTARIAN 1001226569
3 MENGENDALIKAN PEKERJA YANG BERMASALAH 1000712468
4 MENERAJU ORGANISASI MEMACU MODAL INSAN 1000768393
5 LESSONS ON LEADERSHIP : THE 7 FUNDAMENTAL MANEGEMENT SKILLS FOR LEADER AT ALL LEVEL 1001158861
6 PENGURUSAN KEWANGAN 1001138167
7 PENDEDAHAN DI PARLIMEN : DASAR DAN CABARAN MALAYSIA 1000788833
8 MEMBUAT KEPUTUSAN : PANDUAN APLIKASI HARIAN 1000379755
9 MENENTANG SPYWARE DAN MALWARE 1000386694
10 KECELAKAAN ORGANISASI : SATU REFLEKSI KRITIKAL TENTANG KEPIMPINAN DAN PENGURUSAN 1001137819
11 MELAKSANAKAN PENGURUSAN KESELAMATAN MENYELURUH 1000729890
12 STAFF AND SERVICE MANAGEMENT 1000372550
13 ANEKA CONTOH KERTAS KERJA PENGURUSAN 1001133952
14 BERDIALOG DENGAN ALLAH DI KEHENINGAN MALAM 1000539004
15 100 KISAH KEHIDUPAN 1000532497
16 IBU KOOL BAPA HEBAT 1001088933
17 MADU LEBAH : PENAWAR PENYAKIT ZAHIR DAN BATIN 1000164329
18 SENYUM DAN TAWA RASULULLAH 1001275108
19 KEAJAIBAN SOLAT HAJAT 1000791247
20 SELAMAT TINGGAL DUNIA (PERMULAAN DI ALAM KUBUR) 1001167923
21 YA ALLAH JADIKAN DIA PENDAMPINGKU 1000642695
22 BERIBADAH SELAZAT COKLAT 1000657091
23 DOA-DOA KEJAYAAN DAN KEKAYAAN YANG DIBERKATI ALLAH SWT 1000265032
24 MARILAH BERZIKIR SELEPAS SOLAT FARDHU BERSAMA RASULULLAH 1000531979
25 INDAHNYA KEMATIAN : HADAPI AJAL DENGAN SENYUMAN 1000633825
26 NON-MUSLIM MENURUT KACA MATA RASULULLAH 1001343287
27 PESTA KEBANGKITAN DI MAHSYAR 1000821434
28 TUTUPLAH TUBUHMU ADA YANG MELIHAT! 1000598336
29 AMARAN ALLAH KEPADA ORANG YANG MENGABAIKAN SOLAT 1000642725
30 KEAJAIBAN SOLAT ISTIKHARAH : MENENTUKAN PILIHAN SESUAI PETUNJUK TUHAN 1000556024
31 DOA DAN AMALAN AGAR TERLEPAS DARI HUTANG 1001260410
32 BAHAGIAKAN SUAMIMU DENGAN DOA-DOA MUSTAJAB DARIPADA ISTERI 1001260964
33 BEKALAN ANDA KE TANAH SUCI : PANDUAN IBADAT HAJI, UMRAH DAN ZIARAH 1001108531
34 KEAJAIBAN RUQYAH DALAM MENYEMBUHKAN SESUATU PENYAKIT 1000840784
35 CENDOL PULUT SANTAN LEBIH 1001225209
36 UMNO PAS PKR SEMUA TAK BETUL? SIAPA BETUL? 1000829885
37 KRAF MENARIK DARIPADA KADBOD DAN KERTAS PEMBALUT 1000779189
38 WANITA-WANITA PENGHUNI NERAKA 1000354609
39 KEAJAIBAN SOLAT SUBUH 1001153105
40 DAJJAL DAN YAHUDI ADALAH BANGSA SERUMPUM 1001233319
41 BAHAGIAKAN HATIMU 1000784006
42 UNDANG-UNDANG GANGGUAN SEKSUAL DI MALAYSIA 1000715840
43 NOTA WASIAT 1001112627
44 PANDUAN PROTOKOL DAN ETIKET SOSIAL 1000312300
45 MENGAPA PERLU KEPADA UNDANG-UNDANG JENAYAH ISLAM? 1001100382
46 BENCANA BANJIR DI JOHOR : MANUSIA DAN BENCANA 1000654728
47 PANDUAN MENCARI SUAMI SOLEH DAN ISTERI SOLEHAH 1000165361
48 DOSAMU PASTI DIAMPUN : SELAGI MASIH BERNAFAS KITA BOLEH MEMBERSIHKAN DOSA 1000533508
49 KONSPIRASI YAHUDI : PEPERANGAN DAN PENAKLUKAN 1000633843
50 100 PANDUAN MENGAJAR PERKEMBANGAN PERIBADI, SOSIAL DAN EMOSI 1001221431
51 KEADILAN ORGANISASI DALAM PENILAIAN PRESTASI 1000582096
52 APA ITU ISLAM? : MENERANGKAN ISLAM SECARA MUDAH DAN LENGKAP 1001083796
53 HIMPUNAN 110 SOLAT-SOLAT SUNAT, QIAMULLAIL, DOA-DOA MUNAJAT DAN ISTIGHFAR 1001093478
54 AMALAN MURAH REZEKI DAN DOA MUSTAJAB 1001351381
55 NOTA DARI MADINAH 1001339430
56 PETUNJUK PARA NABI MENENTANG ANCAMAN SYAITAN 1000552073
57 MELUMPUHKAN SENJATA IBLIS DAN SYAITAN 1000747857
58 BERKAWAN DENGAN IBLIS 1001344686
59 YA ALLAH AKU INSAFI DIRIKU 1000528393
60 TURUNNYA NABI ISA DAN KEMUNCULAN DAJAL 1000775260
61 MISTERI SOFIA : ISTERI NABI DARI PUTERI YAHUDI 1000556078
62 MISTERI TURUNNYA NABI ISA A.S PADA AKHIR ZAMAN 1000782942
63 68 DOA PALING INDAH DARI AL-QURAN 1000825502
64 BILA PERNIKAHAN TAK SEINDAH IMPIAN 1000533496
65 WAJAH ALLAH SWT DAPAT DILIHAT DI SYURGA 1000386196
66 10 GOLONGAN TIDAK MENDAPAT SYAFAAT NABI SAW 1000348459
67 5 TERAPI PENYAKIT HATI 1000768680
68 SUPAYA GELISAH BERNILAI IBADAH 1000525005
69 LELAKI UNGGUL DIKAGUMI WANITA 1000301600
70 YA ALLAH ! TIBA-TIBA KINI SAYA TELAH TUA! 1000798639
71 ASMAUL HUSNA : APA YANG PERLU ANDA TAHU 1000538973
72 BIOGRAFI NAFSU MANUSIA : RAHSIA MENGENAL, MENGAWAL DAN MENAKLUK HAWA NAFSU MANUSIA 1000661757
73 13 CARA BENAR MENGUBAH TAKDIR 1000824632
74 BAGAIMANA MENJADI WANITA IMPIAN 1000815225
75 APABILA DOA SUDAH DIBACA, REZEKIMU MENJADI MURAH 100123367
76 40 PENYEBAB GANGGUAN SYAITAN DI RUMAH 1001027574
77 25 SERUAN AYAT AL-QURAN BUAT ORANG BERIMAN 1001076406
78 MISTERI KAABAH : KISAH NYATA KIBLAT DUNIA SEJAK NABI IBRAHIM AS HINGGA KINI 1000803777
79 ADUHAI SUAMI : MENYINGKAP KERENAH KAUM LELAKI 1001142518
80 SIFAT 3 ALAM – DUNIA : ALAM MENIPU, NERAKA : ALAM SENGSARA, SYURGA : ALAM KENIKMATAN 1000561974
81 KUMPULAN CERITA WAKTU ANAK TIDUR 1001277451
82 LITTLE DIGGER : POP-UP FUN 1001218009
83 BUNNY FUN : POP-UP FUN 1001217613
84 ATAN YANG LUPA DARATAN 1000527539
85 PUTERI KENCANA SARI 1001077543
86 PADAH AKIBAT BERANGAN 1001075203
87 JUALAN AMAL 1001237481
88 MEMADAMKAN API 1001237449
89 ANJING YANG TAMAK 1001065408
90 PERMAISURI MENGIDAM ULAM JERING 1001098812
91 PEMBURU TERHEBAT 1001059444
92 BADANG 1001058980
93 BADANG MENJADI GAGAH 1001098804
94 CARA HAIWAN MELINDUNGI DIRI 1000771549
95 PEMANASAN GLOBAL BERBAHAYA 1000628112
96 MARI KITA KITAR SEMULA 1000628130
97 366 CERITA DARI AL-QURAN DAN HADIS 1001283946
98 CREATIVE FUN WITH PLASTICS CUPS 1000164783
99 5 MINUTE NURSEY RHYMES 1001219220
100 DIA ATAU DIA? 1001177290
101 BAKUL AJAIB 1000353408
102 KELDAI DENGAN BAYANGNYA DAN CERITA-CERITA LAIN 1000782791
103 BIDIN BUDAK NAKAL 1000353384
104 PRINCESS PUZZLES 1000854528
105 KELUARGA SAYA 1000264316
106 BERINGAT SEBELUM KENA 1001146629
107 ANAK ANJING YNAG DEGIL 1001062610
108 TIDAK MENGENANG BUDI 1000812549
109 GURU WANG DENGAN PUTERA RAJA 1000773382
110 PADAH AKIBAT DEGIL 1000812531
111 KISAH SANGG TUPAI DAN SANG ARNAB 1001062629
112 MAHU JADI RAJA 1001059425
113 TERIMA PEMBALASAN 1001059817
114 BACALAH SAYANG : KAEDAH CEPAT MEMBACA 1000734356
115 BADANG MENANG BERADU GAGAH 1001098794
116 LET'S GO ON A CLASS TRIP 1001032818
117 ALLAH SAYANG KITA 1000853854
118 FANTASI PIP 2 : JOHANNA, CUTI SEKOLAH DAN KELIP-KELIP 1001276471
119 KITAR SEMULA PLASTIK : SIRI SAINS ANA MUSLIM 1001283797
120 MASA REHAT UNTUK SANG KURA-KURA 1001335019
121 KITAR SEMULA KERTAS : SIRI SAINS ANA MUSLIM 1001283856
122 GOOD DEEDS 1001237616
123 LAWAK SHABU SHABU : SEPEDAS CILI 1001203021
124 RUMAH GILA 1001111358
125 BERTEMBUNG SI PARI-PARI 1001162721
126 LAWAK KAMPUS JILID 16 1001162967
127 KOMIK-M RAYA 1000838845
128 SUPER SAFEE : TERUS BERLARI 1000639223
129 ABANG MUNIR : PROJEK MEMIKAT MUNIRAH 1001251626
130 BUDI BAIK DIKENANG JUGA 1001215473
131 KASUT SALAI MAMAT TERBAKAR 1001186924
132 JOM KITA MEMBELI-BELAH 1000568467
133 GENGKEY 100568572
134 MASJID ATUK 1001251608
135 HOBI! 1000568413
136 SUSAH SENANG SAMA DIRASA 1001215125
137 BAJU KERTAS, SELUAR KERTAS 1001186797
138 LILI, LULU, LALA 1000610953
139 JUARA BERJIMAT 1001222653
140 RAMADAN, OH RAMADAN : MUSLIM SHOW 1001243293
141 PUTERI RAMA-RAMA YANG BAIK HATI 1000529699
142 MENGIKUTI ROMBONGAN! 1000568486
143 KELAS MELUKIS! 1000568427
144 JIJI YANG BERJASA 1000274385
145 GADIS PEMANGGIL HUJAN 1001020370
146 THE SILLY RABBIT 1001291378
147 PELOPOR PRASEJARAH ZAMAN KAMBRIA DAN ORDOVICIAN 1001162805
148 CHIKI DAN CHUCKY 1001162991
149 ICE CREAM BABY 1001203003
150 PADA TIGA SUKU HARI 1001283706
151 LAWAK BUDIN JR. 1000851754
152 TERJEBAK DI ZAMAN PERMIAN : ZAMAN KARBON DAN PERMIAN 1001162907
153 AVIASI FANTASI : BUKAN SEMUA ORANG MAMPU 1000838827
154 SUPER ALYA BATRISYIA 1001354944
155 KOMIK SAINS : KUASAI SAINS DENGAN MUDAH 1001243271
156 LAWAK SEKOLAH : BELAJAR BERSUKAN 1001243261
157 LAWAK SEKOLAH : BELAJAR BERSUKAN 1001243262
158 KISAH PUTERI RUPAWAN 1001206774
159 KOLEKSI CERITA-CERITA FABEL MELAYU 1001235916
160 ANIS SAYANG KAWAN-KAWAN 1001251308
161 PESAN NABI 1001288555
162 MISI 10A PLUS 1000850920
163 AKU, KAU DAN BOLA 1001164262
164 WARGHHHH LUQMAN 1001354991
165 AKU, KAU DAN CINTA 1000774322
166 ANIS 1000853953
167 LELAKI MISTERI BERBAJU HITAM 1001162840
168 INI CERITA MIA 1001354908
169 PADA SUATU HARI 1001198614
170 BERKUNJUNG KE KLINIK GIGI 1001338255
171 KITA KAN KAWAN 1001283724
172 ABANG MUNIR : PROJEK MEMIKAT MUNIRAH 1001251625
173 DONGENG HAIWAN 1001325829
174 REDA : PINTU HATI 1001243285
175 HANTU BERCERITA : CERITA HANTU 1001222573
176 KEMBARA KOBOI 1001222630
177 LAWAK JUNK FOOD 1001162955
178 KINI BERWAJAH BARU 1001133739
179 DEAR YAYAH 1000838840
180 SWEET CANDY 1001242774
181 OTAI DIVA POPULAR 1000798240
182 SI KUCING KIT! 1000568458
183 LAWAK KAMPUS JILID 17 1001162961
184 HIBRID SIAPA AKU? 1001231171
185 GAYA DAN FESYEN 1001258356
186 TWINX 1001033097
187 SHOOTZ! KISAH SEORANG JAGUH 1000790548
188 ALI DAN TUAH : SARAN EMPAT PENJAHAT 1000777203
189 LAWAK KAMPUS JILID 9 1001162864
190 MEON MENENTANG KAMBING UNITED 1000801460
191 ULTRA QALIF : BUDAK BIASA DENGAN KUASA LUAR BIASA 1000801418
192 ANIS : KOMPUTER MINI ANIS 1001325849
193 SIRI KRAF BERSAMA KAK EMILIA : KARTUN HAIWAN 1000532042
194 AKU, KAU DAN SEKOLAH 1000775780
195 PADA SUATU HARI 1 1001288544
196 KOMPILASI KOMIK ANA MUSLIM 100125160
197 MY FIRST ANIMAL BOOK BOARD 1001182048
198 SKUAD ELIT JUNIOR : CSI 1001258347
199 THE FINAL FOUR 1000568591
200 BULI 1000582867
201 AKU, KAU DAN KOMIK 1001231183
202 WARGHHHH LUQMAN 1 1001354992
203 PESAN NABI 1001288556
204 SERONOKNYA LIHAT FOTO HAIWAN 1000568447
205 KOMIK -M RAYA 1000838846
206 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA 1001258139
207 KEMBARA KHAZANAH BRAZIL 1001162889
208 KEMBARA KHAZANAH SEPANYOL 1001162884
209 GENG NINJA TOTOI : JEJAK PARANORMAL 1001276363
210 LAWAK BUDAK SEKOLAH 1000801454
211 SOMBONGLAH AWAK NI! 1001325729
212 BURUKNYA SI PEMARAH! 1001325759
213 10 DODOI AGAMA 1001070189
214 ANA DAN KATE 1000798901
215 SWEET ANA SOLEHAH 1000800410
216 PUTERA PLANET HIJAU 1001179278
217 UKUR BAJU DI BADAN SENDIRI 1000798914
218 SWEET ANA SOLEHAH 3 1000800409
219 PUTERA PLANET HIJAU 1001198799
220 PERTARUNGAN MISTERI 1001283626
221 SWEET ANA SOLEHAH 2 1000800428
222 SELAMATKAN DANIA 1000774329
223 THE TRAINEE CRYSTAL 100826704
224 HAI KELAS! 1000582216
225 ANA SOLEHAH 7 1001179387
226 ANA SOLEHAH 6 1000800421
227 GENERASI RAJAWALI JR 1001198697
228 ANA SOLEHAH 6 1001283681
229 ANAK KAMBING 1000730122
230 KISAH DUNIA AJAIB 1001206761
231 TIADA DUA 1000799505
232 KRISTAL KRISTAL 1000531774
233 FALLING IN LOVE 1001193839
234 SEWANGI CINTA ANGGERIK 1001260193
235 HAMPARAN KASIH 1001138554
236 TAK MUNGKIN MENJAGA HATIMU 1001193877
237 BAHANG SELATAN 1001064589
238 LELAKI BERBAJU BIRU 1000633916
239 HADIRKAN CINTA BUAT AKU 1001219939
240 AWAS, KALAU DAH SUKA 1001219630
241 AKU MAAFKAN KAMU 1001283148
242 SAYAP DARI SYURGA 1001101718
243 LAFAZ CINTA DI JARI MANIS 1001193814
244 AKU SAYANG KAMU 1001193828
245 DUYUNG DIVA DAN SI TANGGANG 1000781692
246 13 JAM A380 1001278407
247 INTAN DELAILA 1000622987
248 DANDELION DITIUP ANGIN 1001233054
249 BUKAN KERANA SAYANG 1000797822
250 DAKAPAN CINTA 1001047876
251 HEI... AKU KENAL CINTA! 1000856257
252 NADRATUL NISA' 1001260240
253 PEWARIS TAKHTA CINTA 1001260226
254 KAU PEREMPUAN ITU 1001260398
255 MR. BOSS, MISS STALKER 1001260340
256 CINTA... JANGAN LARI DARIKU 1001257686
257 SURI DI HATIKU 1001193846
258 TERATAK KENARI 1001072177
259 TAKDIR BUAT Q 1001281488
260 JULA JULI BINTANG TUJUH 1000829933
261 GERIMIS RINDU 1000628370
262 MENANTU DATIN IZZAH 1001218515
263 ROMANTIK RAPSODI 1001260186
264 SETELUS IMPIAN 1000375317
265 ISTERI 1000642737
266 RELEVANKAH AKU DI HATIMU? 1000577577
267 CINTA KITA 1001342646
268 3 JANTUNG HATI 1000531670
269 LAMARAN UNTUK TEMAN HATI 1001260274
270 ROOFTOP RANT 1001105450
271 BUKAN SALAHKU 1000631250
272 NUR SOFEA 1001282070
273 KUDAKAP ERAT CINTAMU 1001163632
274 INTAI HATI DIA 1001177861
275 ASYIK SANG PUTERI 1000853806
276 UNTUK SEPARA TUHAN 1001232952
277 AWAK SUDI TAK? 1001293656
278 LOVIN' YOU 1000846090
279 KE PANGKUAN CINTA 1000622930
280 SWEET SOUR 1000846062
281 CINTA TANPA NOKTAH 1001260447
282 SETELAH CINTA ITU PERGI 1001260203
283 BUSANA NANA 1001177705
284 RISIK SAMA HATI 1001182672
285 UNTUKMU SAYANG 1000605206
286 SEINDAHMU 1001257695
287 NASI LEMAK IKAN PEKASAM 1001231282
288 KASIH YANG SATU 1000605196
289 RENGSA 1001260305
290 SEREDUP KASIHMU 1001142373
291 HANYA KAU YANG MENGERTI 1001098239
292 ASMARA SERIBU CINTA 1001111345
293 KASIH TERAKHIR1001141819
294 BUKA MATA HATI 1000806172
295 TRILOGI MAT DESPATCH 1001257669
296 GRRR... GERAMNYA 1000542246
297 PUZZLE CINTA AISARA 1001193807
298 HANGATNYA CINTA 1001291575
299 LOVE YOU MR ARROGANT 1000818916
300 BETUL, SUAMI AKU PELAKON 1001216385
301 5 TAHUN 5 BULAN 1001101421
302 REMBULAN PUJAAN 1000628542
303 ARLUNA 1001219621
304 THE UNSUNG HERO 1001260232
305 ABANG KING KONTROL 1001243409

Continue Reading
No comments
Share:

Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi, Jabatan Bomba Dan Penyelamat Malaysia