Friday, May 12, 2017

Senarai buku pinjaman berkelompok kali ke-16

Assalamualaikum wbt

Salam 1Malaysia,

Sukacita dimaklumkan Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi telah membuat pinjaman berkelompok daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk kali ke-16. Pinjaman berkelompok ini bertujuan untuk menyediakan kemudahan membaca dan seterusnya memupuk minat kepada ilmu melalui membaca di kalangan orang ramai khususnya warga JBPM.

Berikut adalah disertakan senarai buku-buku yang telah dipinjam daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk tempoh tiga bulan.

Diharapkan dengan adanya aktiviti pinjaman berkelompok ini lebih ramai kakitangan JBPM akan membuat pinjaman di perpustakaan.

Sekian, terima kasih.

Jamilah Binti Sailillah
(Ketua Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi)




SENARAI BUKU PINJAMAN BERKELOMPOK
KALI KE-16




BIL TAJUK BUKU BARKOD
1 PRINSIP PERAKAUNAN 1000804920
2 TAMAN SYURGA ATAU LUBANG NERAKA? 1000814818
3 MENGAPA KAMI MEMELUK ISLAM 1000270394
4 AMALAN-AMALAN DI BULAN RAMADHAN 1000651510
5 MOTIVASI GAYA RASULULLAH 1000782436
6 APA PERLUNYA TUHAN & AGAMA 1000301654
7 PETAKA AKHIR ZAMAN 1001025971
8 82 WANITA IDOLA SEPANJANG ZAMAN RASULULLAH SAW 1000782697
9 RAHSIA KECANTIKAN 1000736016
10 SUAMI ISTERI YANG DIREDHAI 1000743288
11 KEAGUNGAN MUKJIZAT RASULULLAH SAW 1000856520
12 MERANCANG ANAK SIHAT & PINTAR 1000310589
13 HARAM RAIKAN PERAYAAN ORANG KAFIR 1001197315
14 BICARA TENTANG MAHATHIR 1000690290
15 PEMELIHARAAN IKAN LOU HAN 1001006445
16 IBU KOOL BAPA HEBAT 1001088935
17 ANAK LELAKI KOOL DAN HEBAT 1000586017
18 KISAH-KISAH DOA DAN TAUBAT PARA NABI 1000380764
19 DIDIK ANAK JADI PINTAR 1000774565
20 SAYANGI ANAK ANDA DARI SISI AGAMA DUNIA 1001161382
21 SEBELUM AKU NIKAH BERPISAH - MEMELUK SEMPURNA 1001318541
22 PANDUAN SOLAT SUNAT LENGKAP DENGAN DOA & WIRID 1001073687
23 SABDA-SABDA NABI MUHAMMAD S.A.W – DARIPADA HADIS-HADIS PILIHAN 1000798503
24 40 PENYEBAB GANGGUAN SYAITAN DI RUMAH 1001027573
25 PEMALSUAN ATAS SEJARAH ISLAM 1001326070
26 DAHSYATNYA CABARAN DI PEJABAT 1000797997
27 IBU BAPA BAIK ANAK BAGAIMANA? 1001027308
28 MINDA HEBAT DENGAN OTAK TENGAH 1001308491
29 BAHASA DALAM KOMUNIKASI KANAK-KANAK SINDROM DOWN 1001173125
30 MENANTI FAJAR MENYINGSING 1000828307
31 ACHIEVING SUCCESS IN TOUGH TIMES 1000288252
32 AKU TERIMA CINTANYA 1001318789
33 AKIBAT BURUK APABILA MEREMEHKAN SOLAT TAUBAT 1001262065
34 345 TIP DAN MANUAL PERSEDIAAN PRA-HAJI MABRUR 1001074878
35 SOAL JAWAB BAYI DAN KANAK-KANAK 1000780715
36 ANDA BERTANYA DOKTOR MENJAWAB – STROK 1000827861
37 MENANGANI MASALAH ANAK NAKAL 1000312829
38 WANITA DAN UNDANG-UNDANG – HAK WANITA DAN ISU HARTA 1001276296
39 MALAIKAT MALIK PENJAGA NERAKA 1001334287
40 REKAAN MENARIK DARI KERTAS BERALUN 1001116949
41 MENGAPA KITA PERLU BERIBADAH? 1001262080
42 HIMPUNAN KISAH 25 RASUL 1000264746
43 BUKU PINTAR AGAMA ISLAM 1001260751
44 AMALAN KESUKAAN RASULULLAH S.A.W SEMASA HAYAT 1000311067
45 KEMATIAN ADALAH KEPASTIAN 1000612091
46 PANDUAN KESELAMATAN UNTUK ANDA ANDA 1000811017
47 TATACARA MENGENDALIKAN MAJLIS – MESYUARAT, PERJUMPAAN, PERSIDANGAN DAN PERBINCANGAN 1000301749
48 PANDUAN SOLAT& SOLAT-SOLAT SUNAT 1000802793
49 RENUNGAN SEBELUM, SEMASA DAN SELEPAS HAJI 1000686713
50 MISTERI MESEJ DI INTERNET 1001041146
51 AKU, KAU DAN FACEBOOK V2.0 1000779704
52 SI PURU LUPA DIRI 1000258846
53 BUDAK LADANG 1001111407
54 AUTISME, SUATU PENGENALAN DAN PENGALAMAN 1001056058
55 PANDUAN SISTEMATIK HAJI DAN UMRAH 1000170505
56 TAUBAT SEBELUM MAUT 1000386210
57 SENYUMAN SEORANG PUTERI 1001079709
58 MAENJADI AYAH YANG BERJAYA 1000824343
59 DIARI ANNA AISYA 1001179109
60 KEMBARA KHAZANAH VIETNAM 1001258283
61 MISTERI TENAGA BOOM! 1001267525
62 MAID MAIDEN THURSDAY 1001203063
63 KEMBARA KHAZANAH AUSTRIA 1001258204
64 KEMBARA KHAZANAH FILIPINA 1001267444
65 SMASH 20 1000777215
66 TERSELAMAT DARIPADA TAUFAN BESAR 1001222582
67 KELAHIRAN SEMULA SEORANG JAGUH 1000774362
68 EVOLUSI 1001179833
69 DARI ALAM ANGKER – HISTERIA 1000574028
70 PROFILER 1001127610
71 RAJA BERUANG BULAN 1000826760
72 RUMAH GILA 1001111357
73 EKSPLORASI JINGGO 1001127813
74 JOM SIMPAN DUIT 1000831276
75 MISI MENYELAMATKAN PUAN AINON 1000801399
76 KIJIYA 1000568549
77 RUMAH PATUNG HANTU 1001112276
78 PENUH AZAM 1000829432
79 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA 1001254504
80 MAID MAIDEN – TUESDAY 1001162974
81 DUNIA DIDI 1000775772
82 DITIKAM TAK MATI, DIBAKAR TAK HANGUS 1001309174
83 RUNNING STAR – PENCARIAN YANG TERHEBAT 1001270827
84 TUKANG GUNTING TERBANG 1001132709
85 MENCARI AMIRA – KERANA DIKAU SAHABATKU 1000563885
86 DUNIA BARU YAZMIN 1000559755
87 JIMI DAN KERTAS AJAIB 1000843084
88 BAHANA ISTANA TENGKORAK 1000801484
89 LILI LULU LALA 1000610954
90 KEMUNCULAN PRIMAT 1001267415
91 CUTI SEKOLAH 1001239198
92 UNDER AGE 1001127637
93 MIKE DAN JALI 1001325769
94 RAJA BERUANG BULAN 1000826759
95 GOOD MORNING TEACHER 1001244661
96 MAT SOM 1000606743
97 MINI LOVE 1000568517
98 DONGENG HAIWAN 1001325830
99 SUPER SAFEE 1001206902
100 UJI MINDA BERSAMA ANA MUSLIM 1001283711
101 KAWAN BAIK 1001239303
102 SEMANGAT BEKERJASAMA 1000829414
103 TENAGA LUAR BIASA 1000826741
104 RAMADAN, OH RAMADAN... MUSLIM SHOW 1001243292
105 LUQMAN 1 1001354992
106 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA 1001258021
107 RUMAH GILA 1001111358
108 DUNIA AKTIVITI DIDI 1000549970
109 HAI KELAS! 1000582217
110 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA 1001253919
111 INI CERITA MIA 1001354908
112 HIKAYAT JINGGO SI PEMBURU 1000592104
113 AKU, KAU DAN KOMIK 1001231183
114 CHIKI DAN CHUCKY 1001162949
115 SHOOTZ! KELAHIRAN SEMULA SEORANG JAGUH 1001089102
116 SUPER SAFEE – LANGKAH BARU 1001282414
117 MAID MAIDEN – SUNDAY 1001203046
118 MEON- PERANG BOLA KAMPUNG 1000801405
119 WARQAH KHALIFAH 1001325710
120 PENGAT PISANG BUAT ALONG 1000569761
121 KEISTIMEWAAN 1000829444
122 REDA – PINTU HATI 1001243286
123 MEON – PERANG BOLA KAMPUNG LAGI 1000559851
124 PESAN NABI 1001288556
125 EKSPEDISI OMBAK BERMULA 1001325720
126 SKUAD ELIT JUNIOR – CSI 7 1001267514
127 GENERASI RAJAWALI JUNIOR 1001283638
128 HARI INI TIDAK AKAN DILUPAKAN -1 1001239293
129 HARI INI TIDAK AKAN DILUPAKAN -2 1001239205
130 OPEN – 2 1000826772
131 MISTERI HUTAN BALAK 1001215712
132 AKIBAT TERLALU GOPOH 1000576690
133 THE PROUD PEACOCK 1000261132
134 LESEN MEMANDU 1001149022
135 CHALET BERHANTU 1000738638
136 MONSTER UNIVERSITY 1001325180
137 SUPER SAFEE – SEMANGAT HARIMAU MALAYA 1000843090
138 JIRAN, OH JIRAN – MUSLIM SHOW 1001243302
139 DETEKTIF HANTU – WARISAN SYAITAN 1000574020
140 PAT THE PET 1001174774
141 THOMAS AND FRIENDS – REALLY USEFUL ENGINES 1001111494
142 MEON – JERAT BURUNG 1000774359
143 CRAZY LOGY 1001203016
144 RAHSIA BULAN DAN MATAHARI 1001267464
145 DUIT RAYA DARI SYURGA 1000801472
146 CO CO CHA CHA STREET 1001127727
147 KAEDAH BACAAN BERTEMA DENGAN SUKU KATA TAHAP 1A 1000820365
148 KAEDAH BACAAN BERTEMA DENGAN SUKU KATA TAHAP 3A – SAYA SUKA MEMBACA PUISI 1000820412
149 KAEDAH BACAAN BERTEMA DENGAN SUKU KATA TAHAP 3A – PERMAINAN KEGEMARAN SAYA 1000820418
150 THE FARMER AND HIS SONS AND OTHER STORIES 1000734646
151 KAEDAH BACAAN BERTEMA DENGAN SUKU KATA TAHAP 2A – KELUARGA SAYA 1000820426
152 THE BEAR AND THE BEES AND OTHER STORIES 1000734651
153 THE OX AND THE FLEA AND OTHER STORIES 1000734675
154 KAEDAH BACAAN BERTEMA DENGAN SUKU KATA TAHAP 1C – BARANG MAINAN SAYA 1000820376
155 TINKER BELL 1000828819
156 FAIRY TALE FUN 1000828741
157 SILLY SONGS 1000839314
158 BERKUNJUNG KE TUGU NEGARA 1001352110
159 KEROPOK IKAN 1001165877
160 THE CLEVER SERVANT 1000637789
161 THE REGRETFUL SPIDER 1000594404
162 THE SEAPORT 1000530076
163 PRINCESS SANTUBONG AND PRINCESS SEJINJANG 1000579097
164 MOSQUITOES FROM THE SWAMP 1000637597
165 THE SHY MIMOSA PLANT 1000637606
166 THE CURSED PRINCESS 1000637586
167 BUAT BAIK BERPADA-PADA, BUAT JAHAT JANGAN SEKALI 1000781312
168 SI COKLAT GEMUK 1001259269
169 DOA TIKUS YANG TERMAKBUL 1001196757
170 GAGAK YANG BIJAK 1000858226
171 MENDAPAT JIRAN BARU 1001126974
172 TEKA-TEKI MENCARI BUKU 1000858232
173 KOLEKSI CERITA FABEL KEGEMARANKU 1000547719
174 FIRST PICTURE PLAYGROUND GAMES 1001016993
175 THOMAS AND FRIENDS – ANNUAL 2008 1000650839
176 ALAISAR – BAHASA ARAB MUDAH 1000741730
177 HIDUP KENA BERTIMBANG RASA 1000572489
178 GELANGSARAN, BALIKAN DAN PUSINGAN 1001222005
179 SI ATAN CEMBURU 1001259283
180 BASIKAL BARU SI ARNAB 1001259290
181 BADAN SIHAT OTAK CERDAS 10000858214
182 WIRA CILIK DAN MISTIK 1001245255
183 SESAT DI TAMAN RIMBA 1001245247
184 SEMANGKUK GARAM, SECAWAN AIR 1000546422
185 PENYELAMAT 1001237472
186 MENGHAPUSKAN PUNCA DENGGI 1001237492
187 MENEMANI NEK KALSUM 1001237429
188 BERUSAHA 1001316557
189 BERI PERTOLONGAN 1001317489
190 AMANAH 1001316547
191 10 KISAH DARIPADA HADIS PILIHAN DAN CERITA-CERITA TELADAN 1001326529
192 KISAH PARA NABI DAN RASUL UNTUK ANAK-ANAK 1000826467
193 BIJAK MATEMATIK TAHUN 1 – TOLAK 1001263013
194 BIJAK MATEMATIK TAHUN 1 – TAMBAH 1001263025
195 PERMAINAN NOMBOR 1000826089
196 SIFIR TAMBAH – MENINGKATKAN KEMAHIRAN PELAJAR DALAM MATEMATIK 1000378170
197 TOK KENALI 1001067858
198 MENGENAL MENGIRA MENULIS NOMBOR 1000378157
199 ANGAN MAT JENIN 1001023832
200 SEHARI DI PASAR BUDAYA 1001067832
201 SITI USAHAWAN BERJAYA 1001067893
202 SEHARI DI PASAR BUDAYA 1001067835
203 ANAK MAK BEDAL 1001252330
204 HURUF VOKAL DAN HURUF KONSONAN 1001245474
205 JUALAN AMAL 1001237479
206 SANG KANCIL MEMBUNUH SINGA 1001065399
207 SAUDAGAR KAYA BERTUKAR MISKIN 1000786733
208 KATAK YANG ANGKUH DAN CERITA-CERITA LAIN 1000590548
209 KOLEKSI BACAAB JAWI J-QAF – ZULAIKHA 1001083310
210 SANG SINGA DAN BAYANGNYA 1001102802
211 KASUT SALAI MAMAT TERBAKAR 1001215513
212 MAT JENIN 1000575847
213 MONYET MAHU BERENANG DAN CERITA-CERITA LAIN 1000782839
214 CARING FOR OUR NEIGHBOURS 1001337505
215 OPERATION CLEAN – UP 1001337761
216 MISTERI CIKGU BASRI 1001021238
217 BALASAN MENCURI KOTAK EMAS 1001022221
218 AMAN YANG TAMAK 1000659500
219 SAHABAT SAINS – KEAJAIBAN PANTAI LUMPUR 1001257396
220 SAHABAT SAINS – FENOMENA ALAM 1001257388
221 SENI JAHITAN 1001156970
222 SANG KANCIL MEMBILANG BUAYA 1000782773
223 FROZEN A MAGICAL TALE 1001330994
224 KUDA DENGAN KELDAI 1001194458
225 KEMBARA LABAH-LABAH SERIGALA 1001185562
226 RAMA-RAMA YANG GEMBIRA 1001242742
227 HADIAH PUTERI BUKU 1001317937
228 BANGAU OH BANGAU 1001237129
229 SI SEMUT YANG SOMBONG 1000590185
230 ANEKA SAJIAN AIS KRIM SUNDAE 1000604912
231 SARAPAN DAN MINUM PETANG 1000550893
232 MASAKAN BARAT 1001142705
233 ANEKA SAJIAN KEK MOUSSE ALA KAFE 1000624194
234 KOMPILASI MASAKAN SELANGOR 1001142701
235 HELANG YANG SETIA DAN CERITA-CERITA LAIN 1000782797
236 MUDAHNYA MENGEMAS RUMAH – TEKNIK EFEKTIF MEMBERSIHKAN RUMAH 1000853672
237 RESEPI SIHAT DAN MUDAH – SARAPAN DAN MINUM PAGI PETANG 1000557272
238 BILIK YANG SEMAK 1000727359
239 BAHASA MELAYU UNTUK PRA SEKOLAH 1000581316
240 SANG KERBAU YANG MALANG 1001237109
241 KOLEKSI CERITA POPULAR 1001235952
242 INSPIRASI SELENDANG – 39 LANGKAH DEMI LANGKAH IKATAN SELENDANG 1000803224
243 SIRI KECANTIKAN – MAKE UP MATA 1000828023
244 PERCAYA KEPADA MALAIKAT 1000829089
245 MASAKAN TELUR KEGEMARAN 1001279503
246 BUBUR DAN PENGAT 1001138823
247 HIDANGAN CEPAT DAN MUDAH 1000560384
248 HIDANGAN SUP ANEKA RASA, PEMBUKA SELERA 1001242609
249 MENGEJA BERSUKU KATA (II) 1001245459
250 KISAH-KISAH HAIWAN DALAM AL-QURAN 1001067325
251 MENGEJA BERSUKU KATA (II) 1001245458
252 MENGENAL HURUF ABC / abc 10012454657
253 MENGUCAP DUA KALIMAH SYAHADAT 1001116321
254 ORANG YANG TIDAK BERIMAN MENJADI BERUK 1000579053
255 72 HADIS, ADAB DAN NILAI-NILAI MURNI – BUKU 3 1001107114
256 72 HADIS, ADAB DAN NILAI-NILAI MURNI – BUKU 1 1001107095
257 ROUND LIKE A BALL 1001319879
258 20 MAINAN TERBANG 1001323179
259 REDA DOA UNTUK IBU 1001276446
260 ISABELLE & THE GANG 1000795621
261 KOMIK EORI VOL.2 1000769189
262 KOMIK EORI VOL.1 10000769199
263 HADIAH KEPADA RAJA DAN CERITA-CERITA LAIN 10000782846
264 DOA-DOA TERPUJI AL-QURANUL KARIM 1001243373
265 SAFARI SPLASH 1001042177
266 SKUAD ELIT JUNIOR CSI – 6 1001258347
267 MISI KE JUPITER 1000777221
268 BATU PERINTAH BERTULIS 1001112249
269 SAMUDERA OSYRIA 1001116636
270 PASUKAN X-VENTURE 1001162841
271 DUNIA DIDI DALAM EPISOD KITAR SEMULA 1000775809
272 KEDAI RUNCIT MULTIFUNGSI 1000811839
273 SATRIA JUNIOR 1001325670
274 REDA PINTU HATI 1001243285
275 PEREMPUAN INI LELAKI ITU 1001156601
276 SUITE 1908 1001142368
277 KASIH TERCIPTA 1001072161
278 KABUS IDELIA 1001083923
279 BILA MUSIM BERGANTI 1000684859
280 DI MANA TERANGNYA BULAN 1000825172
281 ODISI BULAN BIRU 1000615185
282 RAHSIA HATIKU 1001142493
283 ANDAI SEMALAM KU MILIKI 1000577549
284 FAR AWAY 1001155644
285 SUNGGUH AKU JATUH CINTA 1001279923
286 MENTARI CINTAKU 1000622921
287 HANYA KERANA CINTA 1000710079
288 SUTERA KASIH 1001156637
289 YUDA DI PADANG MAYA 1000532354
290 KELAB RAHSIA HATI 1000850988
291 AKU MENYAYANGIMU 1000684740
292 TAKDIR YANG TERINDAH 1000622977
293 aA = bB 1001049399
294 KABUS RINDU 1001178904
295 SELAMAT TINGGAL MEMORI 1001156766
296 ADA CINTA 1001088350
297 KACA JENDELA AINNUR 1000531634
298 SAYANG TAK TERUCAP 1000280528
299 MURIDKU SUAMI AKU? 1001182685
300 INGIN AKU MENGGAPAIMU 1001063107
301 RAHSIA RINDU NAN INDAH 1001145258
302 INGIN KUGAPAI CINTAMU 1000617808
303 SUTERA KASIH 1000755958

No comments:

Post a Comment

Terima kasih di atas komen / cadangan anda...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...